22 września 2023

Co powinieneś wiedzieć o obsłudze informatycznej firm

Co powinieneś wiedzieć o obsłudze informatycznej firm

Osbługa informatyczna firm jakie są plusy przy umowy na informatyczną obsługę biznesu.
Osbługa informatyczna firm opłacalność z zabezpieczenia informatycznego dla biznesu.

Istnieje kilka różnych rodzajów obsługi informatycznej firm. Jednym z typów jest wewnętrzny dział IT firmy zlecony dostawcy spoza kraju. Pozwala to na uniknięcie różnic czasowych i kulturowych. Innym typem jest układ oparty na projekcie. W modelu opartym na projekcie, dostawca pracuje nad konkretnym projektem, zwykle czymś spoza podstawowych funkcji biznesowych firmy. Projekt jest zazwyczaj krótkoterminowy, ale to nie znaczy, że jest krótkotrwały.

Lekcje od Google

Google jest doskonałym przykładem firmy, która rozumie korzyści płynące z outsourcingu prac IT. Zaczęło się od prostej wyszukiwarki, ale urosło do rangi potężnej korporacji, która dostarcza oprogramowanie, sprzęt i usługi reklamowe. Nazwa firmy stała się synonimem Internetu i jej misji uczynienia świata lepszym. Google zdaje sobie sprawę, że jej wielkość utrudnia wykonywanie każdego zadania we własnym zakresie, dlatego zleca na zewnątrz wszystkie zadania niezwiązane z podstawową działalnością. Dzięki temu może poprawić czas reakcji i obniżyć koszty.

Google stosuje w swoich produktach i usługach proces decyzyjny oparty na danych. Przeanalizował również cechy wielkich menedżerów, a następnie wprowadził systemy, które mają sprawić, że jego ludzie będą spełniać te standardy. Ma nawet 20-procentową sugestię dla swoich pracowników, która obowiązywała jeszcze w momencie wejścia Google na giełdę, choć od tego czasu uległa zmniejszeniu.

Jednym z największych błędów popełnianych podczas outsourcingu IT jest brak zarządzania procesem. Może to prowadzić do niedotrzymywania terminów i harmonogramów oraz wywoływać poczucie braku zaufania. Należy również pamiętać, że współpraca z firmą outsourcingową wymaga wysokiego poziomu komunikacji, a także jasnej mapy drogowej i kamieni milowych. Ponadto istnieją różnice kulturowe, które mogą powodować luki w zrozumieniu. Dlatego konieczne jest, aby kierownik projektu jasno komunikował się z zespołem.

Ukryte koszty

Ukryte koszty obsługi informatycznej firm mogą być bardzo kosztowne. Koszty te mogą pojawić się podczas procesu finalizowania partnera outsourcingowego oraz w fazie przejściowej pracy. Jednak koszty te nie są wystarczające, aby wymazać korzyści kosztowe z outsourcingu i służą jako długoterminowa inwestycja. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że niektóre z tych kosztów są ukryte w ramach większych celów optymalizacji procesów biznesowych.

Na przykład wybór zastosowanej technologii może być krytyczny dla powodzenia projektu. Jednak zespół wewnętrzny może nie rozumieć tych czynników i ograniczać dokonywane wybory. Może to prowadzić do takich problemów, jak brak zrozumienia minusów i zagrożeń związanych z nowymi narzędziami. Te problemy mogą być trudne do przezwyciężenia i mogą skutkować długiem technicznym i obniżoną spójnością zespołu.

Koszty te pojawiają się również w postaci nieoczekiwanych zmian. Organizacja będzie musiała szybko dostosować się do tych zmian. Na przykład, technologia może pójść do przodu, lub rynek może spaść. Ponadto, firma może zostać przejęta lub połknięta przez nową firmę. Bez zdolności do szybkiej reakcji organizacja ryzykuje utratę przewagi konkurencyjnej.

Wybór dostawcy

Przed zatrudnieniem dostawcy outsourcingu IT, należy określić swoje potrzeby biznesowe. Obejmuje to zdefiniowanie celów i zadań. Cele te powinny być zarówno konkretne, jak i możliwe do osiągnięcia. Należy również upewnić się, że firma ma odpowiedni poziom doświadczenia, aby wspierać swoją działalność. Możesz porównać ich wyniki z wynikami innych firm w tej samej branży.

Solidna reputacja jest ważna w dostawcy. Poszukaj referencje od poprzednich klientów. Te referencje dadzą Ci wyobrażenie o tym, jak wiarygodny jest dostawca. Dostawca outsourcingu powinien również mieć dobre zrozumienie kultury i misji firmy. Dostawca jakości zapewni najlepsze rozwiązania dla Twoich potrzeb.

Przy wyborze dostawcy outsourcingu IT należy wziąć pod uwagę kwalifikacje techniczne firmy. Powinieneś również sprawdzić model biznesowy firmy i portfolio projektów. Ponadto dostawca powinien być niezawodny i jasno komunikować się w przypadku opóźnienia projektu. Powinni również być w stanie dostosować się do zmian i dokonać niezbędnych korekt w celu realizacji projektu. Ponadto sprawdź obecność w mediach społecznościowych i referencje na stronie internetowej, aby zobaczyć, czy klienci są zadowoleni z dostawcy outsourcingu IT.

Zawarcie umowy z dostawcą

Zawierając umowę z dostawcą usług outsourcingu IT, należy omówić różne warunki usług, w tym jasny opis projektu i usług, których potrzebujesz. Należy również wyjaśnić wszelkie specjalne wymagania, jakie można mieć wobec firmy outsourcingowej, takie jak licencje na oprogramowanie, aby można było podjąć właściwą decyzję. Powinieneś również upewnić się, że umowa nakreśla proces zakończenia i szczegóły kar dla obu stron.

Usługi outsourcingowe dotyczą firm każdej wielkości. Podczas gdy największe organizacje tradycyjnie są największymi nabywcami, małe i średnie firmy również wykorzystują tę strategię, aby skorzystać z ekonomii skali i najlepszych rozwiązań IT/IS. W rzeczywistości 60% firm zatrudniających mniej niż 500 pracowników planuje podpisać umowę outsourcingową w ciągu najbliższego roku.

Zawierając umowę z dostawcą outsourcingu IT, będziesz musiał przekazać kilka aktywów informatycznych. Może to być sprzęt komputerowy, urządzenia telekomunikacyjne i licencje na oprogramowanie. Te aktywa będą musiały być prawnie przeniesione do nowego dostawcy outsourcingu. Zazwyczaj odbywa się to poprzez formalną umowę sprzedaży.

Onshoring

W sytuacji, gdy gospodarka zmaga się z problemami, onshoring staje się coraz bardziej popularny. Metoda ta zapewnia kilka korzyści, w tym bardziej wykwalifikowaną siłę roboczą i niższe koszty utrzymania. Może również poprawić współpracę i komunikację. Dodatkowo, może pomóc w pobudzeniu lokalnej gospodarki. Pozwala to również nowym właścicielom firm na zachowanie pewnego stopnia kontroli nad projektem.

Outsourcing jest również bardziej elastyczny, ponieważ eliminuje potrzebę zatrudniania wykonawców na zasadzie krótkoterminowej. Firmy mogą również wybierać programistów, których chcą zatrudnić. Proces ten jest często opłacalny, ponieważ firmy płacą tylko za pracę, która jest dostarczana. Jest to również dobra opcja dla firm o nieprzewidywalnej wydajności.

Onshoring usług IT dla firm polega na przeniesieniu rozwoju oprogramowania do lokalizacji innych niż metropolie, które mogą być bardziej przystępne dla biznesu. Oprócz utrzymania kosztów operacyjnych na niższym poziomie, onshoring eliminuje również bóle głowy związane z pracą z firmami offshore. Oznacza to, że firmy mogą skupić się na pracy generującej przychody, bez konieczności martwienia się o różnice kulturowe lub politykę podatkową dotyczącą pracy za granicą.

Oprócz obniżenia kosztów, firmy mogą również zyskać dodatkowe umiejętności i zasoby. Na przykład programista iOS w Portland w Oregonie może pracować nad nowym produktem, podczas gdy pracownik w Dalian w Chinach testuje jego funkcjonalność. Jeśli aplikacja ma krytyczny błąd, pracownik z Chin może go naprawić w porze lunchu. Offshoring nie ogranicza się do tworzenia oprogramowania; marketing, raportowanie, usługi wsparcia i inne mogą być zlecane z różnych krajów.

Offshoring

Outsourcing IT może być korzystny dla firm poszukujących specjalistycznych usług. Nie tylko zapewnia dostęp do większej puli talentów, ale także zapewnia siłę roboczą dostępną przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jest to przydatne dla firm, które mają siedziby w różnych krajach, ponieważ globalna siła robocza może pomóc w zmniejszeniu ryzyka. Jednak outsourcing może mieć również wady.

Niektóre firmy wolą zatrudnić zespół IT offshore, ponieważ mogą uzyskać niższe legalne płace i lepsze talenty. Pula talentów w krajach Azji i Europy Wschodniej jest doskonała, co ułatwia firmom oszczędzanie na kosztach. Jednak trudniej jest zatrudnić wysoko wyspecjalizowanych ekspertów IT i rozwoju oprogramowania w regionach krajowych. Większość firm woli zlecić tym ekspertom obsługę bardziej wyspecjalizowanych funkcji biznesowych. Jest to znane jako outsourcing procesów wiedzy.

Offshoring IT pozwala firmom na obniżenie kosztów przy zachowaniu tej samej jakości usług. W ten sposób mogą zapewnić swoim klientom większą dostępność w strefie czasowej, z której pochodzą. Mogą również obniżyć koszty procesów wymagających dużego nakładu pracy, takich jak rozwój technologii informacyjnej, produkcja i wsparcie klienta. Mogą również być w stanie uzyskać niższe stawki za usługi takie jak kodowanie z lokalizacji offshore.

Nearshoring

Nearshoring obsługa IT dla firm ma wiele zalet. Po pierwsze, może być bardziej przystępny niż zatrudnianie całego zespołu programistów i innych pracowników. Zespoły nearshoringowe są zazwyczaj zlokalizowane w krajach o niższych płacach godzinowych, więc klienci korzystają z niższych kosztów projektu. Dodatkowo, firmy nearshorowe zazwyczaj zatrudniają specjalistów z bardziej zaawansowanymi kwalifikacjami.

Wybierając firmę nearshore, firmy powinny poświęcić czas na upewnienie się, że ich pracownicy są odpowiednio przeszkoleni i mają odpowiednie doświadczenie do wykonywania swojej pracy. Ponadto, powinny upewnić się, że kraj ma prawo chroniące ich własność intelektualną. Firmy rozwojowe typu nearshore, takie jak Qubit Labs, rozumieją wszystko na temat tego typu outsourcingu i są zaufaną destynacją outsourcingową.

Znalezienie odpowiedniego partnera nearshoringowego może być czasochłonne, dlatego kluczowe jest zrozumienie swoich wymagań. Podczas gdy bariery językowe i różnice kulturowe są mniejsze, kluczowe jest zapewnienie, że zespół spełnia standardy firmy. Podczas gdy firmy nearshoringowe mogą być wysoce wyspecjalizowane, powinny mieć również pełną widoczność swoich procesów.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]