Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Lis 12, 2015 w Nowości | 0 komentarzy

Zarobki na lokacie bankowej

Zarobki na lokacie bankowej

To co najważniejsze w przypadku lokaty bankowej to odsetki jakie nam przyniesie. W końcu to właśnie dlatego zakładamy lokaty bankowe, aby cieszyć się zyskami. Od wysokości oprocentowania lokaty bankowej zależy jak duże odsetki nam przyniesie.

Warto jednak pamiętać o tym, że nie tylko oprocentowanie stanowi o naszych zyskach. Ważna jest także częstotliwość kapitalizacji odsetek. Dzięki niej już wypracowane odsetki dopisywane są do salda kapitału pracującego lokaty. To z kolei prowadzi do generowania większych odsetek. Warto wspomnieć, że kapitalizacja odsetek ma mniejsze znaczenie niż oprocentowanie. Oznacza to, że w mniejszym stopniu wpływa na wysokość odsetek. Najlepsza lokata bankowa powinna charakteryzować się najwyższym oprocentowaniem oraz częstą kapitalizacją odsetek. Taki mechanizm zapewni maksymalizację naszych zysków.

Lokata a podatki

Analizując zyski z lokat bankowych koniecznie trzeba pamiętać o konieczności odprowadzania podatku. Zastosowanie ma tu podatek od zysków kapitałowych, który obecnie wynosi 19 %. Odsetki, które przeleje nam bank są już pomniejszone o stopę podatku, dlatego nie należy samemu rozliczać się z Urzędem Skarbowym z tego rodzaju zysku.

Wybór lokaty bankowej

Wybierając najlepszą lokatę bankową trzeba troszkę się napracować. W pierwszej kolejności konieczna jest gruntowna analiza rynku. Obecnie każdy bank ma w swojej ofercie przynajmniej kilka lokat. Różnią się one swoimi parametrami takimi jak czas trwania, sposób naliczani odsetek etc. Powoduje to, iż konieczne jest przeanalizowanie bardzo dużej ilości lokat bankowych. Warto jednak to zrobić, aby znaleźć najlepszą lokatę bankową. Pomocnym narzędziem jest tutaj ranking lokat bankowych. Jest to zestawienie najlepszych lokat. Dzięki podziałowi ze względu na różne parametry łatwo jest znaleźć w rankingu coś dla siebie.

Zalety lokat

Lokata bankowa posiada wiele zalet w stosunku na przykład do konta oszczędnościowego. Przede wszystkim pozwalają na wyższe zyski. Najbardziej atrakcyjne oferty dają zarobić sporo ponad inflację. Wiele ofert lokat daje możliwość założenia ich w całości przez internet. Poza tym można znaleźć lokatę bankową, która pozwala na zerwanie jej przed czasem i zachowanie odsetek wypracowanych do tej pory. Choć tylko nieliczne oferty na to pozwalają, to jednak warto znaleźć bank dający taką możliwość.

Sprawdź najnowsze rankingi lokat i kont oszczędnościowych tutaj!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 9.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)