Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Lis 20, 2015 w Nowości | 0 komentarzy

Właściwości oleju kokosowego

Właściwości oleju kokosowego

Poszczególne rodzaje olejów różnią się między sobą właściwościami i zastosowaniem. Coraz bardziej popularne staje się spożywanie oleju kokosowego, jednak jest on także wspaniałym surowcem kosmetycznym. Jest skuteczny w leczeniu otyłości, ponieważ nie odkłada się w tkance tłuszczowej, lecz wykorzystywany jest przez organizm do wytwarzania energii. Czy warto spożywać olej kokosowy? Jakie są jego właściwości?

Tłuszcz wytwarzany z owoców palmy kokosowej uważany jest za bardzo zdrowy. Posiada cenne właściwości dzięki zawartości MCT, czyli trójglicerydów średniołańcuchowych. Olej wykorzystuje się jako dodatek do wielu potraw, popularny staje się również w kosmetyce. Działa odżywczo na skórę, paznokcie i włosy.

Według specjalistów, tłuszcz kokosowy może być skuteczny w walce z otyłością. Wszystko dzięki cząsteczkom MCT, które przetwarzane są przez organizm w sposób odmienny: nie są odkładane w tkance tłuszczowej, lecz wykorzystywane są do produkcji energii. Dzięki temu przyspiesza się tempo przemiany materii, co sprzyja zachowaniu odpowiedniej masy ciała. Dodatek oleju kokosowego do posiłku zmniejsza jego indeks glikemiczny oraz powoduje, że organizm przyswoi z niego mniej kalorii.

Poza tym, tłuszcz przyspiesza powstawanie uczucia sytości, co zapobiega podjadaniu między posiłkami. W związku z tym, osoba odchudzająca się ma duże szanse na redukcję wagi, ponieważ w ciągu dnia spożyje zdecydowanie mniej kalorii. Oczywiście najbardziej korzystny jest olej kokosowy z pierwszego tłoczenia, ponieważ w trakcie produkcji tą metodą utrata cennych wartości odżywczych jest najmniejsza. Korzystne działanie tego tłuszczu w kontrolowaniu masy ciała potwierdzili naukowcy, którzy zalecają spożywanie 30 ml oleju kokosowego dziennie.

Spożywanie oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, jak tego dostępnego na oleje-kokosowe.pl, może być korzystne także dla sportowców. Energia uzyskana z MCT wykorzystywana jest do rozwoju mięśni bez ryzyka odłożenia zbędnej tkanki tłuszczowej.

olej kokosowy z pierwszego tłoczenia

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia wykorzystywany jest również w kosmetyce. Kwasy tłuszczowe zawarte w nim działają odżywczo na skórę, mają również działanie nawilżające i wygładzające. Dodatkowo, tłuszcz ten ma działanie antybakteryjne dzięki zawartości cennego kwasu laurynowego. Ta właściwość powoduje, że jest skuteczny w leczeniu trądziku. Olej kokosowy wtarty w skórę ochroni ją przed szkodliwym promieniowaniem UV, dlatego może być stosowany zamiast syntetycznych kremów z filtrem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)