Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Wrz 8, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

W nawozach siła!

W nawozach siła!

Piękny ogród jest ozdobą każdej posesji. I nie jest aż tak istotne czy główną ozdobą będzie rosarium, byliny o ozdobnych liściach, czy niewielkie krzewy. Cieszyć oko będzie każdy przydomowy ogród pod warunkiem, że jest zadbany. Już na pierwszy rzut oka możemy rozpoznać, że jest on wyczarowany ręką miłośnika zieleni – klomby są wyraźnie wydzielone, trawnik skoszony, a kwitnące rośliny nęcą zapachem i wabią kolorami.

Aby ogród mógł oczarować gości, wabić owady i być dumą ogrodnika muszą być spełnione pewne warunki. Po pierwsze osoba zajmującą się roślinnością powinna posiadać choćby podstawową wiedzę na temat warunków ich uprawy. Po drugie (i ostatnie) jeśli dysponuje taką wiedza będzie wstanie wyczarować przyjemną zieloną, kwitnącą oazę w każdych warunkach.

Nawet początkujący ogrodnik wie, że od parametrów gleby zależy wzrost i kwitnienie roślin. To właśnie z gleby i wody rośliny czerpią niezbędne mikro- i makroelementy potrzebne do rozwoju. Na glebach ubogich w składniki odżywcze lub tam, gdzie jest ich niewystarczająco należny stosować nawozy sklep (najlepiej ogrodniczy) z odpowiednimi preparatami zapewnia dostawę różnego rodzaju środków wspomagających wzrost roślin. Być może znajdą się i tacy ogrodnicy, którzy uważają stosowanie nawozów za coś niewłaściwego (przecież tyle roślin samo rośnie bez nawożenia). Jednak zdecydowana większość stosując nawozy w dawkach według zaleceń producenta może nie martwić się tym, że roślinom one zaszkodzą ( nie zostaną przenawożone). Jeśli stosujemy produkty uznanych producentów takich jak na przykład advanced nutrients możemy mieć pewność, że wszystkie składniki zostały w nich odpowiednio dobrane, aby zapewnić prawidłowy wzrost roślinom, poprzez zaopatrzenie ich w odpowiednie składniki pokarmowe.

Nawozy mineralne mają zawsze ściśle określony skład (warto czytać etykiety!). Ich podstawowymi i głównymi składnikami są azot, fosfor i potas, stąd często nazywane są nawozami typu NPK. Nawozy mineralne mogą być jedno, dwu lub wieloskładnikowe. Poza wymienionymi wyżej składnikami zawierają mikroelementy (na przykład: siarkę, cynk, magnez, wapń, mangan,bor, miedź, kobalt, żelazo), które są niezbędne do prawidłowego rozwoju danej grupy (lub gatunku) roślin.

Nawozy stosowane przez ogrodników – amatorów w uprawach to zazwyczaj preparaty wieloskładnikowe. Najwygodniejsze w użyciu są nawozy wolno działające, które zazwyczaj stosuje się raz – na wiosnę.

REKLAMA: Zasilacz LUMATEK – https://flora-fauna.pl/product-pol-854-ZASILACZ-CYFROWY-LUMATEK-1000W-DIMMABLE.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)