Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Paź 27, 2015 w Nowości | 0 komentarzy

Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu

Uzależnionych od hazardu nie można tak naprawdę wyleczyć z uzależnienia od gier, gdyż nie ma takiego medykamentu, który pozwoliłby zwalczyć nałóg, najlepszym lekarstwem w przypadku leczenia uzależnień jest silna wola osoby chorej. Od wielu lat powstają takie organizacje, które pomagają ludziom uzależnionym od hazardu. Fundacje, które pomagają zwalczyć uzależnienie hazardowe mają na celu pomoc osobą uzależnionym zahamować rozwój choroby, która przede wszystkim niszczy życie uzależnionego jak i jego najbliższych.

 

kasyno livePomoc silnej woli jest w tym wypadku najważniejsza. Osoba uzależniona musi być zdecydowana na leczenie, w innym przypadku nie odniesie ono sukcesu. Nie od dziś wiadomo, że silna wolna jest najważniejsza w zwalczaniu wielu nałogów. Osoby nie wyrażające chęci na leczenie są z góry skazani na porażkę i bankructwo. Zakończona terapia to mimo wszystko nie powód, aby myśleć o tym że się wygrało walkę z nałogiem, przed uzależnionym jeszcze bardzo długa droga. Osoby walczące z nałogiem hazardowym spotykają się i rozmawia na tematy związane z uzależnieniem oraz wyznaczają sobie zadanie, które mają na celu zapełnienie wolnego czasu. Obecnie powstało wiele portali, które udostępniają gry hazardowe przez co pozwalają na wygranie dużych sum pieniężnych oraz na stratę całego dorobku swojego życia. Hazardowa rozrywka w pełni słowa znaczenia to gry losowe. Dlatego też dzięki dostępowi do internetu zapaleni gracze mają jeszcze większe pole manewru, przez co ich wola jest nastawiona niejednokrotnie na wiele pokus.

 

Niestety w takich przypadkach walka z nałogiem bywa bezsilna, człowiek mający przy sobie takie pokusy nie jest w stanie przestać, nie jest w stanie zakończyć tego co może mu przynieść sukces i wielkie pieniądze. Grupy wsparcia są dla osób zdecydowanych, które w jakimś stopniu są zmobilizowane do walki z nałogiem. Ci, którzy nie wyrażają chęci do zapobiegania pogłębiającej się choroby nie mogą liczyć na wygraną. Nic samo się nie stanie, do wygranej potrzeba mobilizacji, chęci jak i przekonania. Wiele osób często pomimo terapii dalej sięga po ten zakazany owoc. Dlatego tak trudno jest wyleczyć taki nałóg.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.4/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)