Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Maj 5, 2017 w Nowości | 0 komentarzy

Sprowadzenie zwłok z zagranicy – Problemy

Sprowadzenie zwłok z zagranicy – Problemy

Jeśli znajdziemy się w takiej sytuacji, gdy ktoś z naszych bliskich zginie w czasie pobytu zagranicą, możemy mieć bardzo dużą ilość problemów, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie sprowadzenia zwłok do kraju w celu zrobienia pogrzebu. Zazwyczaj wydaje nam się, że jest to proste, ponieważ powinna pomóc nam we wszystkim ambasada, jednak sam proces jest niestety o wiele bardziej skomplikowany i wymagać będzie od nas niesamowicie dużej ilości formalności w kwestii dokumentacji. Większość z nas niestety samodzielnie nie jest w stanie sobie z wszystkim poradzić, a sama ambasada może okazać się o wiele mniej pomocna niż nam się to wydaje. 


Sprowadzanie zwłok z zagranicy jest o tyle trudne dla nas i problematyczne, że dodatkowo cierpimy po stracie osoby bliskiej, którą bez dwóch zdań bardzo mocno kochaliśmy, więc nie ma nic dziwnego w tym, że nie wszyscy chcą robić to samodzielnie. Czasem może okazać się, że jesteśmy na tyle zrozpaczeni stratą bliskiej nam osoby, że nie jesteśmy w stanie poradzić sobie emocjonalnie z zorganizowaniem samego pogrzebu, a co dopiero z kwestiami sprowadzenia zwłok.

Na nasze szczęście na rynku znajdziemy w pełni profesjonalne firmy, które zajmują się takimi usługami jak międzynarodowy transport zmarłych i są w stanie wykonać za nas praktycznie wszystkie zadania. Zazwyczaj są dla nas pełnomocnikami, którzy kontaktują się między innymi z ambasadami, posiadają swoich tłumaczy, którzy będą pomagać nam z ustaleniami transportu. Nie musimy się wtedy również martwić o takie kwestie jak dokumentacja, która jest bardzo zawiła i wielu osobom może sprawiać nie małe problemy.

Czy problem może pojawić się jedynie w kwestii samych zwłok? Nie zdziwi nas pewnie fakt, że niestety nie, ponieważ problem może pojawić się również w przypadku prochów bliskiej nam osoby, więc jeśli została ona skremowana w innym kraju, również musimy wszystko załatwić w sposób legalny. Profesjonalne firmy zajmujące się międzynarodowym transportem zwłok, zazwyczaj są w stanie zorganizować wszystko do początku do końca, niezależnie czy będzie to transport lądowy, lotniczy, czy nawet morski. Możemy liczyć nawet na przygotowanie zmarłego do transportu i po wszystkim my jedynie musimy zająć się przygotowaniem samego pogrzebu.

Usługi może nie należą do tanich, jednak musimy wziąć pod uwagę jak dużą ilość osób angażują, jak duże koszty firma musi ponieść podczas organizacji wszystkich elementów, więc w żadnym wypadku nie powinno nas to dziwić i jeśli znajdujemy się w takiej sytuacji, nie czekajmy z kontaktem.

Zobacz: Sprowadzanie zwłok | http://www.epitafium-przewozy.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)