Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Kwi 26, 2013 w Nowości | 0 komentarzy

Skąd różnice w oprocentowaniu konta i lokaty?

Skąd różnice w oprocentowaniu konta i lokaty?

Konta oszczędnościowe są znacznie inne a niżeli konta osobiste, ponieważ nie jest wcale łatwo wypłacić środki z tego typu konta. Przede wszystkim jak sama nazwa już sugeruje, konta oszczędnościowe mają pomóc w oszczędzeniu pieniędzy, przez utrzymanie na ustalonych zasadach określonej kwoty na koncie. Konta oszczędnościowe dają możliwość odkładać nawet znikome kwoty pieniędzy i zyskiwać na ich posiadaniu na koncie, poprzez kilkustopniowe znaczniki procentowe, które oferuje bank.

Główną cechą konta oszczędnościowego jest fakt, że umożliwia ono w całości dysponować finansami a także oszczędnościami, które ma się na koncie. Dzięki temu jest gwarancja aby mieć pełną kontrolę nad pieniędzmi, jakie utrzymuje się na takim koncie.

Konta osobiste są najczęściej dobieraną formą depozytu, gdyż w aktualnych czasach ludzie dysponują wysokimi sumami pieniędzy i rzecz jasna lepiej jest utrzymywać pieniądze na kontach osobistych a niżeli mieć je w formie gotówki. Konta osobiste, ma możliwość otworzyć każdy, dlatego że potrzeba być osobą która uzyskała pełnoletniość, aby mieć możliwość otworzyć własne konto osobiste. Konta osobiste, w uzależnieniu od oferty, mają szansę posiadać wiele różnych opcji, które mają głównie uprościć użytkowanie takiego typu konta każdemu użytkownikowi. Przede wszystkim konta osobiste ułatwiają w w szczególnie szybki i prosty sposób wybierać gotówkę. Jednak przeważnie każdy bank ustala górną normę dzienną którą jest szansa pobrać, będąc właścicielem konta osobistego. Konta osobiste też mają również funkcję debetu. Chodzi o to, że w momencie transakcji wystąpi taka sytuacja, że zabraknie na koncie środków, to może ilość pieniędzy na koncie spaść na sumę ujemną i w sytuacji przelania jakichkolwiek pieniędzy, równają one ten debet.

Lokaty terminowe, są głównie po to, aby przez wyznaczony czas zgromadzić finanse na lokacie i zyskać daną kwotę przez oprocentowanie, które ustala bank na daną sumę. Rzecz jasna wysokość oprocentowania, uzależniona jest w bardzo dużym stopniu od kwoty, którą chcemy powierzyć na lokatę terminową. Lokaty terminowe, zakładane są na ustalony czas i nie ma szansy wybrania środków, przed zakończeniem takiego terminu. Jedyna opcja pojawia się w chwili, kiedy będziemy na pewno chcieli rozwiązać lokatę. Należy jednak być świadomym, że w takiej chwili utraci się szansę na otrzymanie dodatkowych pieniędzy z oprocentowania, jakie było określone na lokatę terminową.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)