Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Wrz 2, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Pomysły na przyjęcie weselne

Pomysły na przyjęcie weselne

Jedyny taki dzień w życiu, tak myślą młodzi. A przynajmniej tak się w większości podchodzi do tematu, mając przed sobą ślub. Trudno przed ślubem, lub w dniu ślubu zakładać możliwość następnego małżeństwa. Nikt nikogo w ten dzień nie podejrzewa również, o nieszczerość. Każdy z młodożeńców w tej chwili odpowiada szczerze, że chce z tą wybraną osobą spędzić swoje życie. A że życie z zaczem wszystko weryfikuje i ustawia po swojemu, to już inna sprawa.

Zbliżający się ślub i przyjęcie weselne, czyli wszystko razem, daje młodej parze do myślenia. Gdzie zorganizować takie przyjęcie ? Odpowiednia będzie restauracja, czy powinien być większy lokal ? I nie tylko młodej parze sytuacja zaprząta głowę, lecz również rodzicom państwa młodych.

Ileż to z tym zachodu ? ile emocji związanych z tym wydarzeniem ?

Dla panny młodej sprawą priorytetowa jest suknia ślubna i to, aby pan młody nie zobaczył jej w tej sukni przed ślubem, jakoby to przynosiło nieszczęście. Takie panuje w większości przekonanie, z czym można by polemizować.

14510609913_4b7e794376_z
Co nie znaczy, że panny młodej nie interesują inne sprawy, związane ze ślubem i weselem. Dla młodych równie ważne jest to, co zrobić by przyjęcie weselne było niezapomniane.

Jakie ma ono być ?
Będzie w stylu kameralnym i wystarczy restauracja, czy wynająć duży lokal, gdzie również będą pokoje dla gości. Czy zaprosić duże grono przyjaciół, a może pozostać na kilku najbliższych osobach. Temat ten jest również, a może jeszcze bardziej gorący dla rodziców państwa młodych, gdyż to zazwyczaj oni zajmują się organizowaniem imprezy weselnej i to oni ponoszą koszt za przyjęcie weselne.

Gdy spodziewamy się sporej ilości gości przyjezdnych, warto wybrać lokal, który ma pokoje do wynajęcia. Sprawa ważna, gdyż nie wypada pozostawić przyjezdnych gości na ulicy. Wybrana restauracja może dysponować takimi pokojami, lub może ich nie posiadać. Najczęściej tak niewielkie lokale nie mają pokoi do wynajęcia. Wobec powyższego należy rozejrzeć się za większym lokalem.

6126825775_d5d5c3f8a4_z

Jeszcze inna sprawa, gdy wesele będzie organizowane na wyjeździe. Wówczas warto wcześniej zapoznać się z miejscową ofertą, by wiedzieć co ma się do dyspozycji. Wówczas przyjęcie może odbywać się w lokalu, który nie dysponuje zapleczem noclegowym dla gości. Jednak zewnątrz istnieje możliwość rozmieszczenia gości, gdyż inne obiekty nastawione są wyłącznie na pokoje do wynajęcia. Takie rozmieszczenie daje również pozytywny skutek i zapewnia zdjęcie kłopotu z głowy państwu młodym, a głównie ich rodzicom.

Gdy jest już zaklepany lokal, łącznie z wyżej wymienionym zapleczem, pozostaje tylko skupić się na najważniejszym, czyli sporządzić spis gości, aby przypadkiem nikogo nie pominąć. Dalej wybrać i przygotować zaproszenia, które będą doręczone osobiście, lub drogą pocztową. Następnie ustalić menu, co też łatwym nie jest, szczególnie wtedy, gdy trzeba uwzględnić gusta osób przyjezdnych z zagranicy. W dużej mierze wtedy, gdy pan , lub panna młoda pochodzi z poza naszego kraju. Jednak wszystko jest do ogarnięcia, pod warunkiem, że dużo wcześniej rozpocznie się przygotowania do ślubu i wesela.

 

Zobacz również: http://www.czardasz.pl/pokoje

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)