Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Sie 29, 2014 w Informacje | 0 komentarzy

Podstawowe cechy kredytu hipotecznego

Podstawowe cechy kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne to w dzisiejszych czasach najczęściej wybierane formy finansowania kupna różnego typu nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest tradycyjnym kredytem przydzielanym przez bank zazwyczaj na bardzo wiele lat. Jest to przykład typowego kredytu długoterminowego na naszym rynku. Niewątpliwie wielu z nas nie może samodzielnie kupić domu bądź mieszkania za własne środki. Kredyt hipoteczny to najczęściej najlepsze i jedyne rozwiązanie.

Kredyty hipoteczne są zwykle zabezpieczane przez hipotekę, stąd właśnie ich określenie. Zaciągane są na bardzo duże kwoty pieniężne, dlatego właśnie banki zazwyczaj bardzo dokładnie sprawdzają historię kredytową ludzi starających się o środki na zakup domu, mieszkania albo też innej nieruchomości. Kredyty na nieruchomości przyznawane są zazwyczaj na bardzo wiele lat, niemniej minimalny okres, na który możemy uzyskać kredyt hipoteczny to pięć lat – przypomina strona Polskie finanse.

Kredyty hipoteczne możemy podzielić na parę rodzajów. Najczęściej dzieli się je ze względu na walutę kredytu. Wskazać można kredyt hipoteczny w złotych, przydzielany w rodzimej walucie, a także walutowy, przyznawany w walucie obcej (lub do niej denominowany). W tej sytuacji zobowiązanie jest przeliczane na obcą walutę, a oprocentowanie zależy od oprocentowania kredytów na rynkach międzynarodowych. Obliczając więc wielkość kolejnych rat kredytowych, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie kredytu, ale także zmienność kursu walutowego.

Zaciągając kredyt hipoteczny trzeba liczyć się z tym, że środki mogą zostać wydane na jeden wybrany cel, związany oczywiście z zakupem nieruchomości. Z pewnością w sytuacji kredytów hipotecznych bardzo duże znaczenie ma nasza zdolność kredytowa. Banki mają swoje własne algorytmy, zgodnie z którymi oceniają swych klientów.

Okazuje się zatem, że w kilku bankach ta sama osoba może mieć inną zdolność kredytową. Poszukując najlepszego kredytu dla siebie, należy zatem przeanalizować różne propozycje, jakie oferują nam banki. Ponadto warto korzystać z różnorodnych dofinansowań, które oferowane są np. przez państwo na kupno pierwszego mieszkania. Tego typu pomoc rządowa niekiedy okazuje się bardzo korzystna.

Fajnym rozwiązaniem jest znalezienie stron internetowych. Można na nich znaleźć ciekawe porady o pożyczkach hipotecznych. Idzie o takie tematy jak: realne oprocentowanie, prowizje czy inne warunki umowy. Co najważniejsze wykorzystując tego rodzaju strony można zdobyć informacje jak dużo zapłacimy za kredyt. Wszystkie fakty zazwyczaj są publikowane w porównaniach.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)