Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Cze 15, 2011 w Nowości | 0 komentarzy

Podłogi są bardzo ważne

Podłogi są bardzo ważne

Bardzo ważną kwestią w domu są podłogi. Wybór materiału, z jakiego będą zrobione oraz ich koloru będzie miał niebagatelny wpływ na ich użytkowanie. Na szczęście tradycyjny gumolit już wychodzi z mody. W tej chwili na rynku materiałów budowlanych i wnętrzniarskich jest tyle różnych propozycji, że naprawdę mamy w czym wybierać. Możemy zdecydować się na położenie wciąż popularnej wykładziny. Jest to dobra opcja, szczególnie jeśli lubimy chodzić po domu bez kapci lub mamy małe dzieci, które chętnie bawią się na podłodze.

Od naszych upodobań zależeć będzie, czy wybierzemy dywany z długim czy krótkim włosiem. Warto jednak pamiętać, że te pierwsze trudniej jest utrzymać w czystości. Wykładziny nie sprawdzą się też w domach, w których jest pies lub kot. Sierść naszego ulubieńca będzie zostawać na podłodze, a pani domu będzie zmuszona do częstego odkurzania. Warto więc przemyśleć sprawę położenia paneli podłogowych. Na rynku mamy w tej chwili możliwość drewna, z jakiego są wykonane oraz koloru. Możemy zdecydować się na barwę naturalną. Jeśli jednak chcemy trochę ożywić wnętrze pokoju lub podłogę dopasować kolorystycznie do ścian czy mebli, możemy zakupić panele zielone, szare, żółte czy fioletowe. Oczywiście możemy wziąć pod uwagę aspekt praktyczny. Im jaśniejszy kolor, tym lepiej będzie widoczne każde zabrudzenie. Na szczęście tego typu podłoga jest prosta w utrzymaniu w czystości. Wystarczy ją zamieść lub odkurzyć i potem przetrzeć na mokro. Niezbyt nadaje się jednak do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Warto też zwrócić uwagę, aby odpowiednio ułożyć panele. Deski nie mogą leżeć obok siebie równo, powinny raczej tworzyć swego rodzaju ząbki.

Tylko wtedy unikniemy szybkiego zniszczenia podłogi. Jeszcze jedną opcją, na którą możemy się zdecydować są kafelki. Świetnie nadają się do pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka, w których podłoga jest często zachlapana. Można z nich łatwo zetrzeć rozlane płyny. Mają one jednak pewną wadę. Łatwo ulegają obiciu, na przykład gdy podczas zmywania naczyń spadnie nam w kuchni na podłogę jakaś ciężka szklana misa. Pozostaje jedynie wybór firmy remontowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.8/10 (10 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)