Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Kwi 20, 2011 w Nowości | 0 komentarzy

Palmtop to podstawa

Palmtop to podstawa

Może nie każdy słyszał o powstaniu PDA czyli komputera kieszonkowego. Jego prawidłowa nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza Personal Digital Assistant potocznie nazywany także Palmtop. Tak więć PDA jest to bardzo mały komputer przenośny. Oczywiście jest on mniejszy od laptopa dlatego można go nosić nawet w kieszeni. Tego rodzaju komputery dają nam wiele możliwości w tym także możliwość wgrywania oprogramowania w zależności od naszej woli oraz naszego gustu. Ten przenośny komputer obsługiwany jest specjalnym rysikiem ponieważ wyposażone one zostały w ekran dotykowy.

Oczywiście jest to szereg nowych połączonych ze sobą technologii, które pozwoliły na stworzenie czegoś tak małego ale posiadającego ogromne ilości funkcji. Istnieją także rodzaje tych komputerów, które umożliwiają pisanie odręcznie albo także wykorzystując wbudowaną klawiaturę. Oczywiście ich rozpowszechnienie oraz wykorzystanie jest bardzo szerokie. Możemy zauważyć, że osoby pracujące jako przedstawiciele posiadają ten rodzaj komputerów, które wykorzystują do wybierania spośród towaru swoich produktów czyli do zbierania zamówień. Ich podstawowe funkcje to między innymi: terminarz, kalendarz, kalkulator, notatnik, książka adresowa, czytanie e-booków, rozmaite przechowywanie oraz oglądanie zdjęć filmików oraz wiele innych możliwości. Można stwierdzić, że ten komputer daje tyle samo co normalny laptop bądź także komputer stacjonarny. Takimi dodatkowymi możliwościami jakie daje nam PDA są między innymi: wbudowany aparat cyfrowy, kamera, dyktafon, odtwarzacze, które wykorzystywane są do słuchania muzyki bądź też oglądania filmów.

Umożliwia on także dostęp do Internetu, ściąganie potrzebnych wiadomości oraz przesyłanie je znajomym, rodzinie. Jeżeli chcemy przesłać jakiekolwiek dane do innego telefony komórkowego mamy do wyboru między innymi: port podczerwieni oraz popularnie znany wszystkim Bluetooth. Niektóre PDA zawierają takie systemy operacyjne jak na przykład Windows Mobile, Palm OS oraz wiele innych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.3/10 (11 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)