Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Mar 15, 2011 w Nowości | 0 komentarzy

Ogrzewanie domu

Ogrzewanie domu

Gdy decydujemy się na budowę lub gruntowny remont domu, stajemy przed ogromnym wyzwaniem. Zanim rozpoczniemy prace budowlane musimy dopełnić wielu formalności oraz podjąć mnóstwo ważnych decyzji. Trzeba przede wszystkim wykonać odpowiedni projekt. Już na tym etapie należy zastanowić się nad kwestiami dotyczącymi elektryki, oświetlenia a także ogrzewania budynku. W tej chwili mamy tyle możliwości zabezpieczenia sobie komfortu cieplnego, że czasem nie wiadomo, na którą opcję się zdecydować.

Nasz nowy dom możemy ogrzewać za pomocą prądu. Jest to jednak chyba najdroższa z dostępnych obecnie możliwości. Prąd jest drogi, a jego wykorzystanie do tego, by zapewnić w całym dużym budynku ciepło może okazać się bardzo trudne. Oczywiście może nam się to wydawać najprostszym rozwiązaniem. Odpowiednio zamontujemy grzejniki i nie musimy się o nic martwić. Trzeba jednak liczyć się wtedy z dużymi kosztami utrzymania. Wiele osób decyduje się na piec węglowy. Oczywiście ten sposób jest dużo tańszy. Jest jednak także nieco uciążliwy, przez cały czas trzeba dbać o to, by w piecu się paliło. Co kilka godzin trzeba więc schodzić do kotłowni i dokładać węgla. Dodatkowo w domu musi być pomieszczenie przeznaczone do przechowywania tego surowca. Trzeba też zadbać o jego dostawy. Innym, bardzo popularnym sposobem ogrzewania domu jest wykorzystanie pieca gazowego. Niewątpliwie jest to dużo tańsze niż używanie w tym celu prądu. Tutaj również musimy zadbać o pomieszczenie, w którym znajdować się będzie kotłownia. Musimy też mieć zagwarantowane stałe dostawy gazu. Jest to niemożliwe na działkach, które nie są zaopatrzone w ten surowiec.

Można korzystać także z pieca olejowego. To rozwiązanie jest stosunkowo tanie i niekłopotliwe. Dla osób, które chcą żyć ekologicznie, najlepsze będzie ogrzewanie domu za pomocą pomp ciepła lub kolektorów słonecznych. Obie te technologie wykorzystują energię znajdującą się w środowisku naturalnym. W pierwszym przypadku trzeba jednak wykopać w ogródku doły, w których umieścimy specjalne pompy. W drugim zaś, umieszcza się specjalne płyty na dachu. Zostaje wybór firmy remontowej, a to już zależy od was.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.5/10 (17 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)