Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Lip 15, 2013 w Nowości | 0 komentarzy

Od czego zacząć szukanie atrakcyjnego kredytu konsolidacyjnego?

Od czego zacząć szukanie atrakcyjnego kredytu konsolidacyjnego?

Oferowane przez banki albo również pozostałe instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zwykle dzielą się na dwa elementarne typu. Pierwsze wśród nich nazywane są hipotecznymi, bo z ich uzyskaniem wiąże się wymaganie zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki będącego w naszym posiadaniu domu lub innej nieruchomości. Jest to następstwem tego, że w takich sytuacjach konsolidacja kredytów jest obarczona dość dużą sumą pieniędzy.

Czas na spłatę bywa jednak wówczas dłuższy a odsetki na nas nałożone mniejsze. Drugi rodzaj takowego kredytu nazywany jest z kolei gotówkowym i przyznawany jest na niższe kwoty co powoduje, że nie ma konieczności przedstawienia jakichkolwiek zabezpieczeń. Musimy jednak zwrócić uwagę, że warunki związane z jego udzielaniem bywają nieco mniej korzystne. Czas spłaty kredytu jest o wiele krótszy, a odsetki z kolei wyższe.

Jak zatem funkcjonuje taki kredyt konsolidacyjny? Trzeba jedynie odwiedzić konkretne banki i zorientować się jakie takiego typu kredyty są nam w stanie zaproponować. W sporej mierze zależy to od typu posiadanych przez nas zobowiązań finansowych, oraz od ich wielkości. Zwykle jednakże kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, że termin ich spłaty jest rozłożony na dłuższy okres czasu w związku z czym raty bywają niższe. Jest to bardzo korzystne dla ludzi, którzy mieli problem ze spłaceniem wszystkich zadłużeń w tym samym miesiącu.

W taki sposób bowiem mają one szanse na pomniejszenie wydatków każdego miesiąca. Dla samych banków, które są chętne udzielić takiego rodzaju kredytów, również jest to korzystna operacja. Po pierwsze zyskują kolejnego klienta, który spłaca daną sumę pieniędzy wraz z odsetkami, a to już jest zyskiem. Po drugie, klient taki jest wiarygodny skoro chce otrzymać kredyt konsolidacyjny zamiast uchylać się od spłacania swych zadłużeń.

Dzisiaj mnóstwo osób posiada jakieś obciążenia jak kredyt, a czasem i ich kilka. Nie rozchodzi się tutaj tylko o pożyczki w bankach lecz również są to raty za akcesoria AGD albo auto. Kiedy często jesteśmy zmuszeni by pamiętać o zapłaceniu kilku rat w ciągu tego samego miesiąca, po jakimś czasie jest to uciążliwe. I chociażby w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może być niejednokrotnie konsolidacja naszych obciążeń finansowych. Chociaż hasło to jest często powtarzane w reklamach banków albo w gazetach, wielu z nas nadal nie ma pojęcia co ono znaczy. A chodzi tutaj o nic innego jak zaciągnięcie jednego kredytu na spłatę wszystkich naszych długów. W ten sposób tak naprawdę zastępujemy kilka mniejszych kredytów jednym dużym. Dla niektórych klientów tego rodzaju rozwiązanie może wydawać się niedorzeczne, jednak w wielu sytuacjach jest to najlepsze z możliwych rozwiązań.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)