Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Gru 10, 2012 w Nowości | 0 komentarzy

Nowoczesne żurawie

Nowoczesne żurawie

Nowoczesny przemysł wymaga zwiększonych nakładów energii, przekładających się na ergonomię pracy oraz poprawę poszczególnych etapów produkcyjnych. Trudno zresztą wyobrazić sobie jakiegokolwiek pracownika przemysłowego, który nie korzystałby przynajmniej z jednego urządzenia technologicznego, charakteryzującego się określoną funkcjonalnością oraz specyfikacją. Ze względu na to, że rozwój najnowszych zdobyczy technologicznych nie ominął zakładów zajmujących się wyposażaniem fabryk i hal, starają się oni sprostać oczekiwaniom i potrzebom swoich klientów.

żurawieAutomatyzowanie procesów pracy jest współcześnie możliwa dzięki takim urządzeniom, jak chociażby manipulatory, wciągarki oraz żurawie przemysłowe. Żurawie sprawdzają się bardzo dobrze wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność transportu bliskiego niezwykle ciężkich i nieporęcznych elementów, na przykład części samochodowych czy też metalowych i stalowych krat pomostowych.

Żurawie, czyli popularne wysięgniki są wyposażane w specjalistyczne przyssawki lub chwytaki, które zapewniają nie tylko ergonomiczność poszczególnych etapów produkcji, ale i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Dzięki takim elementom jak właśnie żurawie, istnieje mniejsze ryzyko uszkodzeń ciała, przeciążeń oraz dolegliwości skumulowanych, które ujawniają się zwykle dopiero po kilku latach wykonywania tych samych, powtarzalnych czynności.

Dzięki specjalizacji poszczególnych fragmentów przemysłu, istnieje szereg różnych modeli żurawi, do których zaliczane są przede wszystkim żurawie słupowe, sterowane radiowo, warsztatowe, obrotowe przyścienne i słupowe, przyścienne oraz samojezdne. Wprowadzenie do pracy wysięgników znacznie ułatwia wykonywanie poszczególnych czynności oraz zdecydowanie usprawnia działalność całej linii produkcyjnej.

Nowoczesne technologie nie tylko zapewniają pracownikom zwiększony komfort pracy oraz wyższy stopień bezpieczeństwa, ale i przekładają się na efektywność całego zakładu, w którym są zastosowane, głównie dlatego, że taśmy mogą funkcjonować ze zdwojoną prędkością.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)