Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Paź 16, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Nie wnikamy w to, jaką Hondą jeździsz, ale o tej…

Nie wnikamy w to, jaką Hondą jeździsz, ale o tej…

Przynajmniej taką mamy nadzieję, bo poza tym powinieneś wiedzieć, że Honda zajmuje także czołową pozycję w kategorii jednostek napędowych i robotyki humanoidalnej. Serio.

Tak, są rzeczy, których o Hondzie po prostu nie wiedziałeś

1. Ojcem Hondy był człowiek bez jakiegokolwiek wykształcenia

Soichiro Honda nie był wykształcony – nie miał skończonej ani szkoły wyższej, ani nawet średniej. Za to w wieku 15 lat zdecydował się na pracę w jednym z niewielkich zakładów mechanicznych w Tokio. Jak widać – z dużym powodzeniem.

2. Honda produkuje więcej jednostek napędowych, niż sądzisz

Prawda jest taka, że Honda produkuje silniki, które napędzają nie tylko motocykle, samochody, ale i samoloty, ale i kosiarki spalinowe, piły tarczowe i przenośne agregaty prądotwórcze (benzynowe).

3. Honda może pochwalić się nowoczesnym działem robotyki

Najnowsza generacja humanoidalnego robota o nazwie ASIMO waży niespełna 50 kg przy 130 centymetrach wzrostu i może poruszać się z prędkością do 12 kilometrów na godzinę – przeciętny chód człowieka.

4. Honda może pochwalić się wieloma rekordami w kategorii motosport

Szczególnie w przypadku enduro i motocross.

5. Crossover to dziecko Hondy

A początek crossoverom dał nikt inny, jak Honda CR-V. Pierwsza generacja tego modelu pojawiła się w połowie lat dziewięćdziesiątych i do dzisiaj pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się aut w swoim segmencie.

6. Dream Type D. Tak nazywało się pierwsze dziecko Hondy

Honda wprowadziła na rynek swój pierwszy seryjnie produkowany motocykl już w końcu lat 40. ubiegłego wieku. Dream Type D był oferowany od 1949 do 1951 roku i napędzał go niewielki silnik o pojemności 98 cm sześciennych (moc na poziomie 3 KM). Mimo że motocykl wyposażono m.in. w półautomatyczną skrzynię biegów, to nie osiągnął spektakularnego sukcesu – przede wszystkim za hałaśliwą, dwucylindrową jednostkę napędową.

7. Accord przez wiele lat uchodził za lidera w swojej klasie

Accord Honda

Zdjęcie w tym materiale na licencji firmy Enduro 7 z galerii Honda (źródło).

Z chwilą, kiedy Honda wprowadziła na rynek Accorda, Japończycy mieli powód do dumy, bo to właśnie ten model przyniósł Hondzie międzynarodowy sukces. Accord przez wiele lat był najpopularniejszym autem sprzedawanym przez obcy koncern na terenie Stanów Zjednoczonych. Co ciekawe – mimo że w Polsce i całej Europie Accord nie jest już dostępny w ofercie, w USA Accord cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W tej chwili Honda sprzedaje już 9. z kolei generację tego dużego sedana. Auto jest oferowane w dwóch wersjach – benzynowej (silniki o pojemnościach 2.4 oraz 3.5 l, z czego ten drugi to jednostka V6) i hybrydowej .

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)