Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Lis 14, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Najmodniejsze czapki

Najmodniejsze czapki

Dzisiaj trudno byłoby zliczyć wszystkie typy czapek, które można kupić w sklepach. Niezależnie od pory roku, wybór jest ogromny. Jakie typy czapek warto mieć w swojej garderobie? Czym różnią się one od tych nakryć głowy, które był popularne przed laty?

Czapka na zimę

Niewątpliwie, najwięcej ludzi chodzi w czapkach w zimie. Powód tego jest prosty, czapka zatrzymuje zimno, przez co nie dochodzi do przemarznięcia czy to uszu, czy też po prostu głowy. Rodzaje czapek zimowych są przeróżne. Część z nich jest bardzo tradycyjna. Są to czapki pozbawione pomponów, jak i wszelkich innych dodatków. Nie spełniają raczej roli ozdobnej, a jedynie praktyczną.

Jednakże, obecnie dostępnych jest także mnóstwo czapek będących fenomenalnymi dodatkami do wymyślnych kreacji. Niektóre czapki zimowe posiadają bowiem większe bądź mniejsze pompony w różnorodnych kolorach. Ponadto, nie brakuje też takich czapek, które ozdobione są oryginalnymi haftami.

Pilotki i inne czapki retro

Niegdyś, czapki zimowe w niczym nie przypominały tych nowoczesnych, opisanych powyżej. Popularne były na przykład tak zwane pilotki. Był to czapki zakrywające głowę ze zwisającymi po dwóch stronach klapkami mającymi ogrzewać uszy. Nazwa tego rodzaju czapek pochodzi od pilotów, którzy to dawniej z nich korzystali. Co ciekawe, dzisiaj również można natrafić na nieco odmienione pilotki. Są to tak zwane czapki w stylu retro, nawiązujące do najstarszych znanych modeli czapek. Za czapkę retro uznaje się również kapuzę. W zasadzie od pilotki kapuzę różnią jedynie drobne szczegóły.

Czapka letnia

Rzecz jasna, nie tylko zimą warto zakładać czapkę. W zasadzie cały rok jest dobry do noszenia jakieś czapki. W lecie długi daszek może uchronić przed mocnym światłem słonecznym, natomiast przez pozostałą część roku czapki są po prostu uzupełnieniem stroju.

Wśród rodzajów czapek na lato i inne niezimowe pory roku każdy znajdzie coś dla siebie. Uniwersalną czapką letnią jest bejsbolówka. Prosta w budowie czapka z wąskim daszkiem świetnie się sprawdza, gdy słońce naprawdę mocno przygrzewa

Ponadto, na uwagę zasługują na pewno również kaszkiety. Wydawało się, że jest to rodzaj czapek, który na dobre odszedł już w zapomnienie. Jak się jednak okazało, jest wręcz przeciwnie, gdyż w ostatnich latach czapki te są coraz chętniej kupowane przez ludzi w różnym wieku. Co ciekawe, dzisiaj powstają zarówno męskie, jak i żeńskie odmiany kaszkietów. Zaletą tych czapek jest uniwersalność, a mianowicie, pasują one w zasadzie do każdego ubrania.

Więcej o różnego rodzaju czapkach dowiesz się odwiedzając tą stronę http://www.rodzajczapek.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)