Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Wrz 21, 2012 w Nowości | 0 komentarzy

Laptopy i obecny trend na te urządzenia

Laptopy i obecny trend na te urządzenia

Laptopy, to urządzenia, które swoją popularnością sprawiły, że każdy obecnie posiada taki sprzęt. Jeszcze kilka lat temu posiadanie laptopa stanowiło luksus, ponieważ ceny tych urządzeń w porównaniu do  tradycyjnych komputerów były znacznie większe, dlatego decydowały się na nie osoby, które były zmuszone do bycia mobilnym i miały przy tym trochę więcej pieniędzy, niż przeciętny zjadacz chleba.

Obecne przeciętny laptop może być w posiadaniu praktycznie większości normalnie zarabiających osób. Jeżeli dodatkowo mamy ograniczony budżet to możemy skorzystać w większości sklepów z możliwości sprzedaży ratalnej wykorzystującej możliwość spłaty kupionego laptopa w kilku czy  kilkunastu ratach.

Dostępne w sklepach laptopy różnią się znacznie od tych, które były dostępne jeszcze kilka lat temu. Sprzęt ten potrafi pracować znacznie dłużej na pojedynczym ładowaniu niż tradycyjny laptop.

Typowe elementy laptopa

Typowe podzespoły laptopa mają dysk twardy o pojemności kilkuset gigabajtów, pamięć ram o wielkości dwóch do czterech gigabajtów, a także procesor w sensownym przedziale cenowym.

Laptopy, które można dostać obecnie oprócz dłuższego działania na jednym ładowaniu są znacznie lżejsze. Waga takich laptopów może nie przekraczać nawet jednego kilograma.

Odmiany laptopów

Same laptopy mogą również posiadać specyficzną odmianę np. netbooki, ultrabooki. Nazwy te przypisywane są do urządzeń  podobnych do laptopów, które dodatkowo posiadają bardzo mocno ściśnięte podzespoły, mają zamontowany super wydajne i szybkie procesory, a także nie zawierają najczęściej napędów DVD. Dodatkowym atutem w przypadku sprzętu tego typu jest wykorzystanie do działania dysków SSD, które również zajmują mniej miejsca, oraz są bardziej energooszczędne.

Laptopy mają już powoli swoich następców. Przykładem mogą być tablety, które stają się popularne głównie  za sprawą firmy z Cupertino, która jako pierwsza wypuściła z sukcesem tablet.

Producenci próbują również tworzyć połączenie laptopów, tabletów  z smartfonami. Pierwszym takim urządzeniem jest asus transformer, który łączy w sobie wszystkie powyższe cechy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)