Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Wrz 18, 2013 w Nowości | 0 komentarzy

Istotne parametry lokat o których należy pamiętać wybierając ofertę

Istotne parametry lokat o których należy pamiętać wybierając ofertę

Jeśli mamy nieco zachowanych pieniędzy, dobrze jest podnieść ich wartość na lokacie, tym bardziej że typowe konto kapitału nie pomnaża, a więc marnotrawi możliwość zbicia nań dochodu. Jak niemniej wybrać najlepsze lokaty wtedy, gdy propozycji jest naprawdę bezlik? A no poprzez sugerowanie się kilkoma priorytetowymi aspektami, determinującymi intratność wszelkich z nich.

Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę zaś na oprocentowanie, które ustanawia najważniejszy parametr lokat, które musi być większe, aniżeli aktualna inflacja, i którego wartość powinna brać pod uwagę tak zwany podatek od dochodów kapitałowych, wynoszący dziewiętnaście procent. Po drugie, lokaty bankowe typuje się przez wzgląd na tak zwaną kapitalizację, czyli włączenie otrzymanych odsetek do sumy kapitału, a aby każdego dnia pracowało dla nas coraz więcej pieniędzy, najlepszym wyborem stanie się kapitalizacja codzienna. Po trzecie wreszcie, wskazanym jest rozeznać się względem czasu trwania konkretnej lokaty, gdyż oferty są realizowane tak, że im jest on dłuższy, tym ciekawsze oprocentowanie, wszakże dobrze jest tu też zapoznać się odnośnie swych możliwości unieruchomienia kapitału, bo jego przedterminowe wyjęcie przekłada się bezpośrednio na stratę dotychczasowego zysku.

To rzecz jasna nie wszystko, gdyż wypada także spojrzeć na to, czy lokata jest droga w otwarciu i w prowadzeniu, czy można to zrealizować przy użyciu sieci internetowej, czy wymienione wyżej odejście od umowy przed czasem łączy się z uzupełniającymi karami finansowymi, czy mamy kontakt z bankiem prestiżowym, czy założenie lokaty żąda posiadania weń konta prywatnego, czy przedłożone w ofercie oprocentowanie lokat jest nieruchome czy też ruchome, czy kwota wymagana i maksymalna nas satysfakcjonuje, i tak dalej.

Szczęśliwie, owe aspekty można zweryfikować niezwykle szybko, w czym pomoże nam ranking lokat dostępny na http://www.aktualnosci-bankowe.pl, który też trzeba wytypować z ostrożnością, patrząc między innymi na częstość aktualizacji, banki z którymi takowy współpracuje, czy jasność interfejsu. Jeśli jednak trafimy na ranking, który będzie się wyszczególniał solidnością, możemy być pewni, że bez jakiegokolwiek ambarasu odnajdziemy dla siebie ofertę doskonałą. Jasne, należy przeznaczyć na to nieco wolnego czasu, lecz pamiętajmy, że chodzi tu o instrument bankowy, a to wiąże się bezwzględnie z naszymi środkami pieniężnymi, o które naprawdę wskazane jest walczyć, przede wszystkim w czasach dzisiejszych, zdominowanych rosnącym bezrobociem, wszechobecnym kryzysem i innymi zagrożeniami natury finansowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)