Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Lis 21, 2017 w Nowości | 0 komentarzy

Fast foody nie są takie złe

Fast foody nie są takie złe

Jedzenie jest bardzo ważne, w końcu jesteśmy tym, co jemy. W dzisiejszych czasach bardzo duża jest presja na bycie fit i jedzenie świadomie. Coraz więcej osób w czasie zakupów liczy kalorie i świadomie wybiera produkty. Jednak od czasu do czasu każdy z nas ma ochotę przytulić coś niezdrowego do jedzenia. Nie ma się co oszukiwać jedzenie jest jedną z najprzyjemniejszych czynności.
Dania fast food czy kebab są pyszne i ich zjedzenie na pewno podnosi poziom szczęścia i zadowolenia.

Są to często opcje ratunkowe, zwłaszcza, kiedy wracamy późno w nocy z imprezy i jedyny otwarty lokal to właśnie całodobowy kebab czy McDonald. Nic tak nie oddala potencjalnych skutków zakrapianej imprezy jak zjedzenie czegoś tłustego niedługo przez spaniem. Fast food nie musi być od razu daniem wykonanym z produktów złej jakości i w nieumiejętny sposób. Może być po prostu szybkim daniem o satysfakcjonującym poziomie kalorycznym. Rodzajów dostępnych dań tego typu są setki, ale prym obecnie wiodą wszelakiego typu kebaby. Pikantne, łagodne z drobiem, baraniną i wołowiną – możliwości jest mnóstwo.

Najlepsze miejscówki oferujące kebaby łatwo poznać po stojącej przy nich kolejce, cieszą się także estymą wsród lokalnych bojowników ortalionu i to od nich warto dowiadywać się, gdzie najlepiej zjeść. Najlepiej sprawdzić sieć lokali U Szwagra w Krakowie. Większość ma także profile na facebooku i tam można zapoznać się z ocenami szerokiego grona odbiorców. Na fanpage’ach typu spotted czy hejted użytkownicy również chętnie dzielą się swoją opinią.

Kebab jest daniem wywodzących się z kuchni arabskiej. Jego nazwę można zapisywać na dwa sposoby: kebap – świadczy o pochodzeniu tureckim i jest to forma kebabu najbardziej rozpowszechniona w Polsce, kebab, to z kolei szaszłyk z misa mielonego, mający swoje początki w Armenii, Izraelu i Iranie. W kebabach nie powinno podawać się wieprzowiny, co wynika z Halalu – muzułmańskiej diety, ale w przybytkach nie prowadzonych przez osoby bliskowschodniego pochodzenia, nie jest to aż tak restrykcyjnie przestrzegane.

Czasami warto sobie odpuścić diety i zejść z fit ścieżki. Uczucie satysfakcji, jakie doznasz po zjedzeniu fast fooda jest zwyczajnie tego warte. Mówi się, że proste rzeczy są najlepsze i tak jest też w tym wypadku. Mięso jako źródło białka, sporo warzyw będących błonnikiem, pita dostarczająca węgli, to wszystko składa się na dość zbilansowany jak na standardy fast foodowe posiłek, który jest też zwyczajnie pyszny.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)