Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Kwi 5, 2017 w Nowości | 0 komentarzy

Dodatki dekoracyjne we wnętrzu. Sprawdź, co zrobić, by nie przesadzić

Dodatki dekoracyjne we wnętrzu. Sprawdź, co zrobić, by nie przesadzić

Decydując się na konkretny styl, w jakim zaaranżowane ma być pomieszczenie, często przesadza się z dodatkami. Te elementy mają za zadanie jedynie podkreślić charakter całego wnętrza, a nie je zagracić. Poznaj nasze sposoby na poradzenie sobie z dekoracją.

Pokochaj różnorodność dodatków

dodatki we wnętrzu

tommerton2010 CC 2.0

Wpadając w szał zakupowy dodatków do mieszkania, często trudno jest się opamiętać i zrezygnować z „wymarzonego” przedmiotu. Emocje nam nie sprzyjają, a na koniec okazuje się, że wcale to wszystko nie jest potrzebne. Przy dekorowaniu wnętrza bardzo ważna jest równowaga, tylko tak sprawisz, że wszystko będzie ze sobą dobrze współgrało.

Najważniejszy jest plan

Rzuć okiem na pomieszczenie, do którego chcesz dobrać dekoracje i pomyśl, czego mu brakuje. Rozplanuj sobie wszystko na kartce lub w smartfonie i zanotuj najważniejsze przemyślenia. Może jest jakiś kolor, który zupełnie nie będzie pasował do całego wnętrza? A może właśnie subtelny dodatek w taki kolorze nada całości charakteru? Kombinuj i notuj!

Dodatkowe światło zawsze w cenie

Jeśli lubisz przesiadywać w pomieszczeniu, gdzie lekko tlą się różne źródła światła – kup świeczniki lub lampiony. Nie mieszaj wszystkiego ze sobą, lecz zdecyduj się na jeden wariant. Świecznik możesz umieścić w bezpiecznym miejscu (stół, stabilny mebel). Lampiony dobrze sprawdzą się w najciemniejszych zakamarkach pokoju, rozświetlą je i nadadzą wnętrzu odpowiedniego klimatu. Proste lampiony spełnią swoje zadanie w minimalistycznych pomieszczeniach.

Tkaniny we wnętrzu

Narzuty na łóżko i zasłony nie powinny dominować całego wystroju wnętrza. Lekkie, przewiewne materiały sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne i przejrzyste. Poduszki dekoracyjne często stanowią element łóżka, który decyduje o efekcie końcowym. Decydując się na takie rozwiązania pomyśl o materiale, z jakiego mają być wykonane poduszki. Najlepszym wyborem będą poduszki bawełniane, satynowe lub te wykonane z jedwabiu.

Ramki na zdjęcia – konieczność?

Wnętrza często zasypane są wręcz zdjęciami rodzinnymi, z dziećmi, ze ślubu i pamiątkowego wyjazdu. W gustownym pomieszczeniu zdecyduj się na najładniejsze zdjęcia, te o najwyższej jakości.

Umieść je w 2-3 stylowych ramkach i ciesz się estetycznym wyglądem pomieszczenia. Zbyt wiele zdjęć sprawia, że wnętrze wydaje się przytłoczone i dalekie od harmonii – dodaje Natalia Wrońska z Mottiv Design.

Szczęśliwi czasu nie liczą – zegary

Jeśli koniecznie chcesz mieć w swoim wnętrzu zegar, zdecyduj się na taki, który swoim designem będzie pasował do całego wystroju. Taki element najlepiej wybrać pod koniec dekorowania wnętrza, gdyż będzie to znacznie łatwiejsze. Jeśli nie chcesz mieć na ścianie zegara, zdecyduj się na mniejszy, stojący np. na komodzie, który uzupełni wnętrze miłym akcentem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)