Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Sie 5, 2016 w Informacje | 0 komentarzy

Czym jest lokata strukturyzowana?

Czym jest lokata strukturyzowana?

Często dochodzi do nas określenie „lokata strukturyzowana”. Czym ona jest? Skierowana jest ona do osób, którzy potrzebują czuć bezpieczeństwo podczas swojej inwestycji, zwłaszcza tych w postaci większych sum pieniężnych. Niestety trzeba wiedzieć, że nie jest ona pewnikiem na duży zysk, zaś istnieje ryzyko straty.

Lokata strukturyzowana jest również nazywana inwestycją. Jest to instrument finansowy, który został złożony z co Piggy bank and laptop full of polish money isolated on whitenajmniej dwóch instrumentów finansowych. Dzielimy je zasadniczo na dwie grupy: część inwestycyjną oraz część oszczędnościową. Zasadniczo większa część lokowanej sumy jest przeznaczona na bezpieczne instrumenty, czyli na przykład obligacje skarbowe. Wylicza się, że jest ich od 70% do 95%. Pozostała suma zostaje inwestowana w finansowe produkty o wyższym zysku, który można przewidzieć. Występuje w tej kwestii również wyższe ryzyko.

Lokata strukturyzowana – dla kogo?

Ważna jest ta bezpieczna część całości lokaty, gdyż to ona chroni cały kapitał w całości lub jedynie w określonej części. Druga część, część inwestycyjna, osiąga dla nas zakładane zyski związane z lokatą bankową. Często porównuje się lokatę strukturyzowaną do pewnego rodzaju zakładu. Nie wiadomo bowiem, czy wartość instrumentów, w które inwestujemy, spadnie, czy wzrośnie. Z tym związane jest zawsze pewne ryzyko. Lokatę tą porównuje się często do hazardu, jednak w przypadku lokaty mamy pewność, ze przynajmniej część inwestowanych środków do nas wróci. Ważne, jest, by mieć wiedzę i doświadczenie dotyczące instrumentów finansowych, ponieważ wówczas mamy prawdopodobieństwo zysków związanych z naszą lokatą. Należy również wiedzieć, ze z pieniędzy, które są deponowane przez klienta, bank pobiera swoja prowizję, którą inaczej nazywa marżą. Warto zatem skorzystać z rankingu lokat, przejrzeć oferty różnych banków, aby znać wysokości prowizji w różnych bankach. Niestety nie da się takiej lokaty założyć na krótki czas. Zwykle trwa ona od dwóch do trzech lat. Wynika to z tego, że klient powinien otrzymać zainwestowane pieniądze w całości, na co same pieniądze w strukturach banku muszą sobie zapracować. Mówi się wówczas o zwrocie tak zwanego kapitału. Z pewnością laik bankowy nie powinien decydować się na taką lokatę, gdyż wymagana jest znajomość instrumentów finansowych, by czuć się bezpiecznie. Jeżeli jednak ktoś jest dobrym znawcą, warto skorzystać z tej oferty.

Wszystkie dostępne lokaty na rynku znajdziecie pod adresem oszczednoscionline.pl/ranking-lokat.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)