Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Kwi 16, 2013 w Nowości | 0 komentarzy

Czy oszczędności w banku są bezpieczne?

Czy oszczędności w banku są bezpieczne?

Depozyty bankowe rozróżniamy na dwa typy, do których zaliczają się depozyty a vista oraz depozyty terminowe. Tymi pierwszymi tytułuje się fundusz transakcyjny, który jest odkładany na koncie standardowym oraz uzupełniającym, nad którym posiadacz ma pełną kontrolę, i który charakteryzuje się niską stopą procentową. Jeśli chodzi z kolei o te drugie, są nimi środki nieprzeznaczone do aktywności normalnej, jakie na określony czas bankom się powierza, a te trudnią się ich pomnażaniem, opierając się o wyższe, niźli w sytuacji tych pierwszych, oprocentowanie. Jak nietrudno się zatem zorientować, do pierwszej grupy kwalifikują się na przykład konta osobiste, a do drugiej lokaty bankowe.

Nie jest niemniej tak, iż każda propozycja w Polsce wyszczególnia się bezpieczeństwem, a wprost odwrotnie, obojętnie, czy ciekawią nas konta oszczędnościowe, polisolokaty, fundusze inwestycyjne, czy cokolwiek innego, zawsze powinniśmy precyzyjnie zweryfikować uznanie danego banku, opłacalność jego propozycji, i ogólnie to, na co zwyczajny klient uwagę musi zwrócić. Aby sobie to przedsięwzięcie zaś uprościć, starczy że spojrzymy do sieci internetowej, która jest wielką skarbnicą wiedzy w tej materii, bo należy jedynie wejść na stosowne witryny i zarejestrować się na fora dyskusyjne, a w krótkim czasie zdobędziemy wiadomości, które pomogą nam wytypować najlepszą propozycję, i to nie wyłącznie jeśli mowa o depozytach bankowych, ale również gdy mowa o całym łańcuchu form inwestycyjnych. Swoją drogą, te ostatnie również wyszczególniają się nadzwyczajną sławą, toż i im naprawdę dobrze jest poświęcić dodatkową ilość czasu, tym więcej że przecież każdy z nas chciałby pozyskać trochę grosza w pewny sposób, czyż nie?

Obojętnie niemniej, czy jesteśmy zaciekawieni rachunkami, lokatami czy czymś innym, ciągle występuje ryzyko upadłości banku, ale na szczęście nie ma tutaj takiej niepewności jak w akcjach, bo funkcjonuje specjalna sieć protekcyjna, za co odpowiada Bankowy Fundusz Gwarancyjny, czyli organizacja powołana w roku 1994, w ramach której banki otrzymują niezbędną pomoc. Jak to jest natomiast realne, że lokaty terminowe i cały bezlik podobnych depozytów jest bezpieczny? A no tak, że BFG jest sponsorowany przy użyciu rocznych opłat, świadczonych przez owe banki, przy użyciu zysków z pożyczek, z wykorzystaniem darowizn z budżetu państwa, i generalnie za sprawą mrowia innych źródeł, zatem jednym słowem, gdy interesują nas choćby konta bankowe i zaczynamy współdziałanie z renomowanym ośrodkiem bankowym, nie ma mowy o ryzyku całkowitej straty naszych zasobów.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)