Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Lip 14, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Co wybrać? Rolety rzymskie czy plisy?

Co wybrać? Rolety rzymskie czy plisy?

Jak powszechnie wiadomo rolety to niezbędny element wystroju stylowo urządzonego mieszkania. Niezbędny także z praktycznego punktu widzenia, bo kto z nas chce oglądać telewizję przy świecącym słońcu lub przebierać się przy odsłoniętym oknie. Ostatnio bardzo modne i popularne są rolety rzymskie oraz rolety plisowane, czyli inaczej mówiąc plisy. Pytanie które osłony okienne sprawdzą się lepiej?

Zacznijmy od omówienia produktu jakim są rolety rzymskie. Z pewnością jest to typ osłony okiennej niezwykle subtelnej. Delikatnie wyglądające materiałowe rolety rzymskie mogą być podnoszone za pomocą mechanizmu sznurka lub łańcuszka, aczkolwiek pojawiają się również sporadycznie rolety rzymskie sterowanie elektrycznie, choć raczej jest to zbędny dodatek.

Rolety rzymskie stanowią idealny sposób na gustowne przystrojenie wnętrza, gdyż są bardzo eleganckie i stanowią przeciwieństwo ciężkich, rzucających się w oczy rolet drewnianych czy żaluzji, od których coraz częściej odchodzimy, pomimo, że nie wyglądają one już tak strasznie i wszystkie identycznie jak w latach 90-tych. Rolety rzymskie są wykonane zazwyczaj z lekko prześwitującego materiału, jednak gwarantują ochronę zarówno przed słońcem jak i przed wścibskimi spojrzeniami. Tkaniny są miękkie i ładnie się układają, dzięki czemu całość wygląda schludnie i gustownie.

Dodatkowo, jeśli możemy sobie na to pozwolić finansowo, warto zdecydować się na rolety rzymskie robione na wymiar, jak te: http://wolakrakzal.com.pl/produkty/story-rzymskie/ od firmy Krakżal z Krakowa. Produkt wykonany na wymiar sprawi, że będzie idealnie pasował do miejsca, w którym ma zostać zawieszony. Pamiętajmy, że obecnie okna mają bardzo różne rozmiary i kupując rolety rzymskie o standardowych wymiarach może się okazać, że nie będą idealnie pasowały do naszych okien.

Innym dostępnym na rynku rozwiązaniem są plisy i jest to system przysłonięcia i zarazem dekoracji okna, wykonany z tkaniny podobnej do harmonijki. Dzięki dwóm ruchomym listwom możemy przesuwać plisy w górę i w dół zgodnie z naszymi upodobaniami – by zasłonić całe okno, tylko jego część, lub pozostawić zupełnie odsłonięte. Istnieją różne rodzaje montażu plisy, aby dostosować się do możliwości wnętrza i ścian wokół okna. Plisy mogą być montowane w oknie, zawieszone na ramie okna lub montowane do ściany czy też sufitu. Wybór jest tutaj znaczący.

Plisy, tak samo jak rolety rzymskie, warto zamówić wykonane pod wymiar, z uwzględnieniem wszystkich naszych indywidualnych preferencji, jak kolor tkaniny, kolor listewek, szerokość oraz długość. Oba rodzaje rolet – rolety rzymskie i plisy – nadają wyjątkowy charakter każdemu wnętrzu, dodając mu szyku i zapewniając przytulną atmosferę.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)