Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Kwi 1, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Co wybrać – konto oszczędnościowe czy lokatę?

Co wybrać – konto oszczędnościowe czy lokatę?

Środki finansowe możemy inwestować na masę różnorakich sposobów, toż wskazane jest się zeń zaznajomić, tym więcej że statystyczne pensje w Polsce są raczej małe i każdy koncept na dodatkowy przychód jest na kształt złota. Jakie inwestycje są zaś najbardziej uznane?

Z racji obecnego kryzysu, z największym zapałem sięgamy po lokaty bankowe, które wymagają wyłącznie zamrożenia określonej sumy pieniężnej na dany czas, po czym zwracana jest i ona i pozyskany zysk, a to owocuje w bezpieczeństwo. Alternatywą dlań są z kolei rachunki oszczędnościowe, które działają na podobnych zasadach, ale dopuszczają też obrót powierzonym nań kapitałem. Niemniej, łączą się one z dodatkowymi kosztami, takimi jak opłaty za przelewy, użytkowanie karty, czy szeroko pojmowane prowadzenie samego konta.

Lokaty czy rachunki oszczędnościowe to natomiast nie finisz, bowiem sporo ludzi cały czas sięga po bardziej niebezpieczne inwestycje finansowe, takie jak na przykład inwestowanie w nieruchomości. Jasne, jest to działanie długookresowe, ale zysk jest pewny i niemały, jeśli wytypujemy oczywiście nieruchomość wartościową, odpowiednio umieszczoną oraz bliską węzłowi komunikacyjnemu. Wskazanym jest tu też nadmienić o najsłynniejszym typie nieruchomości, którym jest wykup apartamentu do wynajmu, co przekłada się na długoletni i systematyczny dochód za czynsz.

Pozostałe, również uznane koncepty inwestycji, to akcje, jakie są bardzo ryzykowne, lecz które mogą być najbardziej korzystne, fundusze inwestycyjne, których wysokość zależy od rzeczywistej sytuacji na pieniężnych rynkach, a także obligacje, które są przedstawiane jako najbezpieczniejsze pośród wszystkich papierów wartościowych. Mało tego, społeczeństwo czasem pozyskuje finanse w sposób alternatywny, o czym zaświadcza popularność inwestowania w różnego rodzaju obrazy czy inwestowanie w różnorakiego typu wina. Blog finansowy radzi, że jeżeli ktoś pragnie posiadać dodatkowy kapitał, ma niezwykle duży zakres możliwości, toż nie pozostaje nic jak głęboko go rozeznać i użytkować wariantu, który odpowiada nam w maksymalnym tego słowa znaczeniu.

Musimy tu natomiast pamiętać, że nie wszelkie formy zwielokrotniania przychodów są adekwatne do naszych możności, a wręcz odwrotnie, ludzie o mniej odpornych nerwach nie mogą inwestować w przykładowe akcje, bo może to pogorszyć ich zdrowie, a z kolei ryzykanci nie powinni wybierać lokaty, ponieważ nie będą one tak dochodowe jak owe akcje. Zresztą, jak zostało wspomniane powyżej, każdemu zaleca się przeznaczyć tę chwilę i pomyśleć nad tym, która z metod inwestycyjnych jest dlań najbardziej interesująca.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)