Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Maj 26, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Co warto wiedzieć o ofercie mBanku przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego?

Co warto wiedzieć o ofercie mBanku przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego?

Rozważając złożenie wniosku o kredyt mieszkaniowy należy wziąć pod uwagę wiele różnorodnych czynników, takich jak wysokość marży i oprocentowania, paramter LTV, maksymalny okres spłaty oraz maksymalną wartość kredytownia. Parametr LTV jest miarą, która określa wysokość udzielanej pożyczki w stosunku do wielkości zabezpieczenia jego spłaty. Z punktu widzenia kredytobiorcy ważne jest także na jakie cele bank pozwala przeznaczyć uzyskane środki.

Podstawowe informacje

lokaty bankowe - oprocentowanieOpisywany tutaj kredyt hipoteczny oferowany jest przez mBank w ramach promocji Mieszkaj na Swoim. Marża wynosi 1, 1%, natomiast prowizja 1, 50%. Poziom oprocentowania uzyskiwanych środków wynosi 3, 32%. Oferta ta pozwala na ustalenie okresu kredytowania nawet na 35 lat. Okres kredytowania musi się zakończyć przed ukończeniem 70 roku życia.

Kredytobiorca może wnioskować o przyznanie pożyczki tylko w walucie krajowej oraz na kredytowanie maksymalnie 90% wartości zabezpieczenia. Dodatkową korzyścią związaną z tą ofertą jest możliwość dokonania wcześniejszej spłaty – szczegóły tu – link. Należy także pamiętać, że złożenie wniosku o przynanie tego kredytu wiąże się z udostępnieniem dokumentów w mBanku oraz w mBanku Hipotecznym.

Na jakie cele i dla kogo?

Środki uzyskane w ramach kredytu hipotecznego w mBanku można przeznaczyć na budowę domu oraz zakup działki budowlanej, kupno nieruchomości, remont, a także pokrycie kredytu mieszkaniowego spłacanego w innym banku. Dodatkowo, pieniądze można także zainwestować w budowę garażu, domku letniskowego, budowę nieruchomości pod wynajem oraz budynku z częściami usługowymi lub handlowymi.

Z oferty Mieszkaj na swoim skorzystać mogą osoby fizyczne, które osiągają określony poziom dochodów. Ważne, że mogą być ona pozyskiwane ze stosunku pracy, jak i innych źródeł. Kredytobiorcami mogą także zostać osoby, które prowadzą działalność gospodarczą lub wykonują wolny zawód, pod warunkiem, że rozliczają podatek dochodowy.

Koszty kredytu

Jednym z podstawowych kosztów uzyskania kredytu w mBanku jest prowizja, która wynosi 2%. Z oferty banku wynika jednak, że wysokość prowizji może być negocjowana, nawet do 0%. Dodatkowymi kosztami są: ubezpieczenie pomostowe (1%), dodatkowe ubezpieczenia obowiązkowe (0, 2%) oraz wcześniejsza spłata kredytu (0, 2%). Usługi, które nie podlegają płatności w ramach tego kredytu to między innymi wycena nieruchomości, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, a także rozpatrzenie, przygotowanie i zawarcie umowy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)