Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Paź 23, 2012 w Nowości | 0 komentarzy

Co rozumiemy pod pojęciem banku?

Co rozumiemy pod pojęciem banku?

Bankowość jest oczywiście nieodłączna z bankiem. Jest to instytucja w której wykonywane są czynności wszystkie z tego zakresu. Bank jest instytucją, która pobiera fundusze od własnych klientów i wykorzystuje je na własny rachunek.

bankowość w PolsceOczywiście ty nadal jesteś ich posiadaczem, ale pieniądze, które przekazujesz trafiają do tak zwanego obiegu bankowego. Są one przede wszystkim przeznaczane na różnego rodzaju pożyczki i tym podobne. Dzięki twoim wpłatom bank ma fundusze na przeprowadzanie swoich wszelkich transakcji, a ponadto twoja gotówka jest najbezpieczniejsza jak tylko można to uczynić. Nawet w przypadku zatracenia twoich pieniędzy przez bank i tak masz gwarancję zwrotu twojej gotówki. Bankowość jest bardzo szerokim terminem, jeżeli chodzi o banki także mają swoje różne podziały oraz funkcje.

Na dzisiejszy rynku występuje kilka bardzo znanych banków ze znacznym kapitałem. Pamiętaj, że jeżeli chcesz oddać pieniądze do banku, założyć konto i tym podobne to wybieraj to co jest już sprawdzone.

Niestety nowo powstające banki na rynku często budzą w nas niepokój i nie jesteśmy w stanie powierzyć wszystko co mamy jakiejś nieznanej marce. Oczywiście związane jest to z automatycznym zmniejszeniem powodzenia na rynku nowo powstających instytucji bankowych. Ale przecież nic w tym dziwnego ludzie po prostu starają się jak najlepiej zabezpieczyć i zadbać o to na co tak długo i wytrwale pracowali. Jeżeli chodzi o termin bank ściśle z nim powiązany jest również system bankowy, a wręcz chyba nawet nie odłączny. Jedno bez drugiego tak naprawdę nie może odpowiednio funkcjonować, a nawet jest to niemożliwe. Czy jest zatem ten oto system bankowy? Jest to ogół wszystkich instytucji związanych z bankowością, ale także i normy których one przestrzegają. Jest to związane ze stosunkami banków z otoczeniem. Jeżeli chciałoby się opisać to wszystko bardzo szczegółowo i podjąć każdy temat z tym związany niestety chyba ni starczyłoby dnia każdemu kto chciałby się tego podjąć. To niezmierzona ilość definicji jak i funkcji.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)