Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Kwi 14, 2017 w Informacje | 0 komentarzy

Bezpieczne zabawki dla naszego dziecka

Bezpieczne zabawki dla naszego dziecka

Kiedy chcemy kupić idealną zabawkę dla naszego dziecka, koniecznie musimy sprawdzić, czy dany produkt spełnia wszystkie kryteria bezpieczeństwa. Jedynie zabawki, które mają odpowiednie certyfikaty mogą być przekazane naszym dzieciom do zabawy. Każda zabawka dopuszczona do sprzedaży ma odpowiednie oznaczenia, dzięki którym można rozpoznać czy dana zabawka nadaje się dla dziecka w naszym wieku.

Są to specjalne oznaczenia, które stosowane są w całej Unii Europejskiej, a zostały stworzone po to, aby pomóc rodzicom w zapewnieniu ich dzieciom bezpieczeństwa. Jeśli dana zabawka nie ma odpowiednich certyfikatów, może stwarzać zagrożenie dla życia lub zdrowia naszej pociechy. Wiele napływa nielegalnych produktów z państw azjatyckich, które mogą być stworzone z materiałów, które zagrażają zdrowiu dziecka, dlatego certyfikaty umieszczone na zabawkach są tak ważne oraz istotne. Dobry sklep z zabawkami powinien wystrzegać się w swojej ofercie tego typu przedmiotów, które mogą skrzywdzić małe dzieci. Szczególnie na różnego rodzaju bazarach, można spotkać się z niebezpiecznymi zabawkami, które nie posiadają wymaganych oznaczeń i są sprzedawane w sposób niedozwolony z Polskim oraz Unijnym prawem.

Nielegalne zabawki kuszą konsumentów bardzo niską ceną, która wynika z ominięcia procesu sprawdzenia jakości. Konsument nieświadomy zwykle zagrożenia, kupuje tego rodzaju produkt, który może przyczynić się do tragedii. Warto uświadamiać osoby z naszego otoczenia o ryzyku jakie wiąże się z produktami, które nie zostały sprawdzone przez upoważnione organa. Nie warto bagatelizować kwestii, ponieważ w grę wchodzi życie lub zdrowie naszych dzieci.

Zabawki dla dzieci potrafią edukować i rozwijać nasze dziecko ale także mogą okazać się niezwykle szkodliwe, jeśli wykonane są z podejrzanych materiałów lub nie są przystosowane do wieku naszej pociechy. Z pewnością nie należy oszczędzać na edukacji i zdrowiu dziecka dlatego powinniśmy omijać szerokim łukiem dostawców, którzy wzbudzają nasze wątpliwości co do oferowanego nam asortymentu. Lepiej wydać więcej pieniędzy, ale mieć jednocześnie pewność, że zakupiliśmy zabawki najwyższej jakości, które nie zagrażają bezpieczeństwu naszej pociechy. Weryfikacja nie jest trudna do przeprowadzenia, a pozwala zminimalizować ryzyko wypadków losowych dziecka. Jest to bardzo ważne i powinniśmy jako rodzice szczególnie o to zadbać.

Zobacz też: Pościel dziecięca | https://senna-sowka.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)