Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Maj 5, 2015 w Informacje | 0 komentarzy

Wybór suplementów

Wybór suplementów

bcaaZ uwagi na szeroki wybór na rynku suplementów, rozróźnia się podstawowy podział – na te mniej lub bardziej popularne produkty. Określony skład, a co za tym idzie – określone właściwości stricte dopasowane do celu danej osoby trafiają w wąskie grono odbiorców. Co ciekawe, istnieją na rynku produkty, które bez problemu można określić „uniwersalnymi”. Bez wątpienia takim produktem są aminokwasy BCAA dostępne w formie proszku bądź tabletek. Czy ten suplement rzeczywiście zasługuje na taką popularność?

BCAA (z ang. branched chain amino acids), to aminokwasy rozgałęzione. Aminokwasy te odgrywają ogromną rolę patrząc przez pryzmat treningu, przede wszystkim z uwagi na zmniejszone bądź całkowicie wyczerpane zapasy glikogenu w naszym organizmie po zakończonym treningu. To właśnie wtedy wzrasta nasze zapotrzebowanie na BCAA.

Okres letni zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie – temat redukcji jest na topie. Dieta redukcyjna z uwagi na zmniejszoną podaż kalorii oraz maksokładników sprawia, że organizm znacznie szybciej osiąga stan przemęczenia. Nie tylko z uwagi na zmęczenie fizyczne, ale i również na tzw. „zmęczenie ośrodkowe”, czyli zmęczenie układu nerwowego. BCAA wpływa na powyższe procesy, powodując ich normalizację. To relatywnie wpływa na regenerację, a co za tym idzie, również ogólne samopoczucie.

Dlaczego regeneracja jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że pozwala nam na utrzymanie ciągłości treningów, czyli inaczej to ujmując – pomaga nam wytrwać. Okresy ciężkich treningów wyczerpują nasze pokłady energii. W tym miejscu doskonale sprawdza się BCAA. Nie pozwólcie, aby bolesność mięśniowa czy inny objaw zmęczenia odebrał Wam szanse na osiągnięcie sukcesu. Trening połączony z prawidłowym odżywianiem oraz regeneracją gwarantuje sukces. Tu nie ma żadnej filozofii.

Wytrwałość w dążeniu do założonych celów jest tak ważna, z uwagi na fakt, iż to od niej zależy czy wymówka w postaci opuszczonego treningu czy oszukanego posiłku nie sprowadzi nas na złą drogę, z której bardzo ciężko potem wrócić na normalne tory. Pamiętajcie, regeneracja to jeden z kluczowych (choć niestety często pomijanych) aspektów w sporcie. BCAA doraźnie wspomaga ten aspekt, a co za tym idzie – pomaga w odniesieniu sukcesu.

Na wstępie postawiłem tezę, zakładającą, że BCAA to suplement uniwersalny. Trudno się z tym nie zgodzić, albowiem kluczowy aspekt na jaki wpływa BCAA czyli aspekt regeneracji jest bardzo ważny, niezależnie od uprawianej dyscypliny sportu. Nie ważne, czy jesteś kulturystą, biegaczem czy grasz w tenisa. BCAA (do kupienia tutaj) pomoże zregenerować, a przede wszystkim – zniwelować powstałe zmęczenie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 10.0/10 (1 głos)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: +1 (z 1 głos)