Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Mar 15, 2011 w Nowości | 0 komentarzy

Barwy farb

Barwy farb

Kiedy decydujemy się na poważny remont, gruntowne odnowienie mieszkania lub kilku jego pomieszczeń, musimy przede wszystkim zdecydować się na to, jakich materiałów użyć. Ważna jest ich jakość oraz kolorystyka. Przed rozpoczęciem remontu powinniśmy się dobrze zastanowić, czy chcemy całkowicie zmienić styl pomieszczeń, ich kolorystykę, czy też nie. Jeśli wiemy, że decydujemy się na całkowite zmiany, warto wcześniej przejrzeć prasę branżową, odpowiednie strony internetowe, a nawet poradzić się znajomych, jakie rozwiązania będą najatrakcyjniejsze i najpraktyczniejsze.

W końcu chcemy mieszkać w przytulnych i podobających nam się wnętrzach. Warto więc zadbać o odpowiednią kolorystykę i atmosferę. Przede wszystkim musimy wiedzieć, w jakim stylu mają być odpowiednie pokoje. Możemy zdecydować się na minimalistyczny, z białymi ścianami, gdzieniegdzie przełamanymi czarnym, czerwonym lub innym motywem. Możemy też wybrać klimat bardziej swojski, z motywami ludowymi, drewnianymi meblami. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, możemy pozwolić sobie na ekstrawagancję i śmiałe łączenie kolorów. Ciekawie będą wyglądać zestawione ze sobą kontrastowe barwy, na przykład żółty i nasycona zieleń lub fioletowy i blady róż. Warto jednak pamiętać o tym, że ciemne kolory nieco zmniejszają optycznie powierzchnię ściany. Poza tym, użyte w nadmiarze mogą przytłaczać i sprawiać, że cały pokój będzie wydawał się ciemny, jakby niedoświetlony. Przy wyborze odpowiedniej tapety lub farby warto także odwołać się do właściwości poszczególnych barw.

Wiadomo, że zieleń i błękit wyciszają. Będą się świetnie nadawać do sypialni. Z kolei pobudzające żółcie czy pomarańcze mogą sprawdzić się w salonie bądź jadalni. Kiedy zdecydujemy się już na odpowiednie kolory, warto też zwrócić uwagę na rodzaj tapety lub farby. Mamy do wyboru materiały o różnych właściwościach. Możemy wybrać takie, które łatwo się myje. Na rynku dostępne są też specjalne produkty ekologiczne oraz oddychające. Od naszej decyzji zależeć będzie komfort życia w odnowionych pomieszczeniach, warto więc dokładnie sprawdzić dostępną ofertę firm remontowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 7.4/10 (14 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)