Pages Menu
Categories Menu

Napisany przez dnia Maj 23, 2013 w Nowości | 0 komentarzy

Bankowość internetowa – przyszłość finansów osobistych

Bankowość internetowa – przyszłość finansów osobistych

W dzisiejszych czasach jak wiadomo wszyscy mają konta osobiste. Są to jedne z paru gatunków depozytów bankowych, z których naturalnie korzysta generalnie każdy.

Jednakże ostatnio kapitalizacja odsetek na ROR-ach stała się mniej opłacalna dla przeciętnych zjadaczy chleba. W większości popularnych banków, które pracują od wielu lat, pobierane są okresowe opłaty, które nie dla każdego są niewielkie. Stąd też za utrzymanie rachunku w ważniejszych bankach trzeba nieraz zapłacić nawet i kilkanaście złotych. Na szczęście wspaniałym rozwiązaniem okazują się być rachunki w bankowości przez Internet, za których utrzymanie nie są pobierane żadne opłaty.

Niemniej jednak to konta oszczędnościowe stanowią godny odnotowania pomysł na oszczędzenie większych pieniędzy. Czasem bowiem bywa tak, że staramy się zbierać większe pieniądze, które później chcemy wydać na określony cel. Niekoniecznie zbieranie do skarbonki się udaje, bowiem możemy ciągle z niej podbierać jakieś grosze na bieżące potrzeby. Konto oszczędnościowe pozwala jednak na zbieranie pieniędzy z wysoką stopą procentową. Klienci mają wtedy sposobność dostępu do oszczędności w jakimkolwiek czasie, oczywiście bez straty odsetek.

Ostatnim rodzajem depozytu bankowego są oczywiście lokaty terminowe. W tej sytuacji umowa zawierana jest na konkretny okres i podobnie, jak w przypadku wyżej wyliczonych depozytów bankowych, także dotyczy gromadzenia gotówki w banku. W tym jednakowoż przypadku bank zobowiązany jest oddać otrzymany kapitał razem z naliczonymi odsetkami na koniec czasu trwania lokaty. Zagłębiając się w szczegóły, lokaty można by podzielić prócz tego na odnawialne i nieodnawialne. W tym pierwszym przypadku po zakończeniu lokaty jest ona natychmiast ponawiana i nie następuje wypłata środków dla klienta.

Konta osobiste można podzielić na kilka różnorakich gatunków, z których najpopularniejszy jest w pierwszym rzędzie ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W praktyce przedstawia się on w taki sposób, że umożliwia zbieranie pieniędzy i tym samym działa jako specyficzny wariant lokaty, czyli w przypadku sporej kwoty umieszczonej na koncie, doliczany jest miesięcznie pewien procent, który w formie ekstra środków doliczany jest do reszty zdeponowanych przez nas środków.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0.0/10 (0 głosów)
VN:F [1.9.22_1171]
Oceny: 0 (z 0 głosów)